مبل شویی

امروزه با زیاد شدن جمعیت و ساختمان ها در نتیجه زیاد شدن ترافیک و آلودگی ها باعث شده تا مبلمان و بقیه اسباب های شما لایه ای دوده بر روی انها بنشیند و رنگ آنها را تغییر دهد و یک مشکل دیگری که وجود دارد شستشوی مبل در خانه کار سختی است و نیاز به دستگاه های پیشرفه مبل شویی دارد، در اینجا شما نیاز به یک شرکت خدمات نظافتی جهت استخدام نیرو مبل شویی دارید شما می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت ما بهترین نیرو های مبل شویی با دستگاه های پیشرفه را در خدمت شما می گذاریم

قیمت و هزینه مبل شویی

قیمت مبل شویی ثابت نیست و به عواملی زیادی بستگی دارد که در ادامه آنها را به شما خواهم گفت.

1 . تعداد مبل ها : هرچه تعداد مبل ها بیشتر باشد قیمت پایاینی بیشتر خواهد شد

2 . نوع پارچه : برای مثال قیمت پارچه مخمل با پارچه های دییگر متفاوت است یا پرچه معمولی با پارچه چرم متفاوت است

3 . حجم استفاده شده از مواد شوینده و زمانی که برای تمیز کردن مبل شما گذاشته می شود : هرچه چرک مردگی مبلمان شما یبشتر باشد و زمان بیشتر و مواد شوینده بیشتری برای تمیز کردن مبلمان شما استفاده شود و به همین دلیل قیمت پایانی تغییر خواهد کرد و بیشتر خواهد شد.

دستگاه مبل شویی چیست؟

دستگاه مبل شویی دستگاهی مخصوص تمیز کردن و شستشوی مبل ها است. این دستگاه قابل استفاده در منازل می باشد. دستگاه مبل شویی دارای یک کمپرسور برای تولید کف با فشار بالا و موتور است که وظیفه موتور مکش کف و کثیفی را بر عهده دارد و این موتور تا 90 درصد مبلمان شما را خشک می کند. این دستگاه دارای ۲ مخزن نیز می باشد که آب تمیز را به مبل و آب کثیف را در آن نگه می دارد. اما نباید از آن انتظاری همانند دستگاه های مبل شویی قالیشویی را داشته باشید. قدرت موتور و توانایی دستگاه های مبل شویی خانگی پایین تر از دستگاه های موجود در قالیشویی ها می باشد و با دستگاه های قالیشویی فرق دارد. ( توجه داشته باشید که دستگاه میل شویی فقط می توانید مبل های پارچه ای را تمیز کرد و سطوح فلزی و پارچه ای و چرمی را نمی توان تمیز کند ).

دستگاه مبل شویی

آموزش مبل شویی با دستگاه

در این قسمت از مقاله می خواهم به شما آموزش دهم که چگونه بتوانید مبلمان خود را با دستگاه مبل شویی بشویید.

1 . برسی جنس دقیق پارچه : قبل از شروع کردن شستشوی مبل اول باید جنس پارچه را برسی کنید، چون هر مواد شوینه ای را نمیی توان برای هر مبلیی استفاده کرد. با توجه به جنس مبلمانتان مواد شوینده نرمال را انتخاب کنید.

2 . گرفتن گرد وغبار : قبل از شروع به شستشوی مبل باید با کمک یک جارو برقی گرد و غبار و تکه های ریز غذا و… روی مبلمانتان را جارو کنید.

3 . شستشویی سطح مبل : در این مرحله شما با کمک دستگاه مبل شویی  یا مبل شور دریلی و پمپ متصل به آن می توانید روی سطح مبل بکشید تا کل مبلمان از کف پوشیده شود و لکه ای از کثیفی نماند.

4 . دستگاه مکنده و یا وکیوم مایعات : در این قسمت با کمک یک دستگاه مکنده قوی مایعات، آلودگی ها و مواد شوینده از سطح و اعماق مبل جمع آوری کنید.

5 . آبکشی نهایی : در اینجا شما به دستگاه مبل شور احتیاج دارید، دستگاه مبل شور در این مرحله با کمک شلنگ آبی که دارد آب را روی سطح مبل پاشید و به سرعت آب را مکش می کند و تا 90 در صد مبل را خشک می کند و فقط کمی نم می ماند که آن هم تا 2 تا 3 ساعت بعد از شستشو خشک می شود و می توانید از مبل تمیز و خوش بویتان استفاده کنید

مبل شویی با دستگاه های پیشرفته

نکاتی مهم در رابطه با شستشوی مبل با دستگاه

در این قسمت از مقاله می خواهم چند نکته به شما آموزش دهم تا شما بتوانید مبلمان خود را بهتر تمیز کنید با ما همراه باشید.

1 .  پاک کردن گرد و غبار از روی مبل : رفتن گرد و غبار به درون الیاف مبل در مدت زیاد باعث پوسیدگی و خشک شدن پارچه مبل می شود. به همین دلیل قبل از شستشو مبلمان بهتر است که با کمک جاروبرقی گرد و غبار موجود روی سطح مبل را تمیز کنید.


2 .  از بین بردن لکه ها : برخی از آلودگی ها به صورت لکه می باشند با خشک شدن بر روی پارچه مبل رنگ پارچه را تغییر می دهند به خصوص لکه هایی چربی و ظاهر ناخوشایندی را در مبلمان شما ایجاد می کنند. این لکه ها را تنها با شستشو آنها را می توان از بین برد. در مرحله سوم هنگام شستشوی سطح مبل می توانید لکه ها را راحت از بین ببرید.


3 .  کارکرد دستگاه مبل شویی : این دستگاه شامل دو مخزن آب تمیز و آلوده، موتور مکنده، خرطومی، نازل و کف ساز می باشد. کارکرد این دستگاه به صورتی است که ابتدا آب و کف درست شده از مواد شوینده از طریق نازل بر سطح مبلمان می پاشد. آلودگی های موجود بر روی سطح با انحلال در آب بر روی سطح قرار می گیرند. در مرحله ی بعدی موتور مکنده مایعات همه ی آب های آلوده بر جای مانده بر سطح مبل را مکش می کند و به مخزن آب آلوده انتقال می دهد. استفاده از شیوه ی مکش امکان خشک کردن سریع تر سطح مبل را فراهم می کند.


4 .  مزایای استفاده از دستگاه مبل شویی : استفاده از دستگاه مبل شویی موجب آسان شدن در پاکیزگی و شستشو مبلمان می شود. مکش تمامی آب های آلوده از ظهور بوی های ناخوشایند ناشی از آلودگی های خارج شده از سطح مبلمان جلوگیری می کند و موجب تمیز شدن بیشتر مبلمان می شود.

از این وسیله در کل دنیا برایی تمیز کردن مبل استفاده می شود و سلامتی خودتان و عزیزانتان و پاکیزه بودن مبلمان و دکور خانه هایتان را نگه می دارد.